Logo de la Diputación de Castellón Logo de Deportes

Actualidad

La Diputació de Castelló lliura els Trofeus XCM22 de la Challenge BTTMaratón 2022

La Diputació de Castelló lliura els Trofeus XCM22 de la Challenge BTTMaratón 2022
La Diputació de Castelló lliura els Trofeus XCM22 de la Challenge BTTMaratón 2022.
15 de Diciembre de 2022

La diputada provincial d'Esports, Tania Baños, destaca l'impuls a aquesta mena d'esdeveniments "per a continuar afermant la nostra província com a destinació turística esportiva i fer-los compatibles amb el respecte a la muntanya"

El saló de recepcions de la Diputació de Castelló va acollir ahir la gala de lliurament dels Trofeus XCM22 de la Challenge BTTMaratón 2022, un acte al qual van assistir més de cent persones i que va ser presidit per la diputada provincial d'Esports, Tania Baños. També van assistir el regidor d'Esports de la Vall d'Alba, José Manuel Torner, l'alcaldessa d'Albocàsser, Isabel Albalat, i l'alcalde de Borriol, Hèctor Ramos. Les proves es van realitzar del 10 d'abril fins al 6 de novembre i van recórrer els termes municipals de la Vall d'Alba, Albocàsser, Atzeneta del Maestrat, Catí, Onda, Benassal, Culla, Borriol i Ares del Maestrat.

Els guanyadors i guanyadores per categories han sigut:

CLASSIFICACIÓ XCMARATÓN

General

1.- Aitor Safont Salvador

2.- Pedro Querol Urquizu

3.- Sergi Escribá

Sub-23

1.- Hugo Pascual Saval

2.- Joan Mallol Soriano

3.- Cristian Escrig Nadal

Màster 30

1.- Pablo Soler Cascales

2.- Lucas Tena Solsona

3.- Daniel Milian Romeo

Màster 40

1.- Sergi Escriba

2.- Javier Martínez Sánchez

3.- Ricardo Ruiz

Vet+50

1.- Óscar Bover Falco

2.- Vicente Pascual Sidro

3.- Agustí Millán Callarisa

Equips

1.- Inbike-Smartbiketraining

2.- Ciclesxtrem Vall d’Alba

3.- Pasarela Lucciola

Élit

1.- Aitor Safont Salvador

2.- Salva Juan Vilalta

3.- Pau Cano Beltrán

Màster 35

1.- Pedro Querol Urquizu

2.- David Ferre Miralles

3.- Adrián Bardoll Chiva

Màster 45

1.- Antonio Romera Cifuentes

2.- Adrián Brun Barboza

3.- Pepe Rochera

Fémines

1.- Merche Villanueva Pérez

2.- Aida Beteta Corvillo

3.- Verónica Cuello Zambrana

CLASSIFICACIÓ MARXES CURTES

General

1.- Vicent Prades

2.- Arturo Martínez León

3.- Antonio Rodríguez Martínez

General E-Bikes

1.- Rubén Sevilla Rodríguez

2.- José Luis Guarque

3.- Pedro Alejando Ferre Martínez

Junior

1.- Íker Martínez Molina

2.- Néstor Martínez Roda

3.- Óscar Ortí García

Elit

1.- Antonio Rodríguez Martínez

2.- Eloy Palomar Fernández

3.- Alexandre Beltrán Sanz

Màster 35

1.- Vicent Prades

2.- Sergio Ballester

3.- Raúl Martínez Pérez

Màster 45

1.- Nicolás Cuevas Branchadell

2.- Juan Damián Sánchez

3.- Jaime Gómez García

Fémines

1.- Belén Agut Medall

2.- Eva Gual Mondragón

3.- Paloma Abad Melia

3.- Gloria Fuller Suarep

3.- Ana Isabel Nieto

Sub-23

1.- Víctor Álvaro Jiménez

2.- Diego Beltrán Sanz

3.- Miguel Peris Bruno

Màster 30

1.- Arturo Martínez León

2.- Joan Miró Balaguer

3.- David Aguilar Feijó

Màster 40

1.- Daniel Safont

2.- Juan Gil Franco

3.- Simón Eden

Vet+50

1.- David Archelos Álvaro

2.- Israel de Paco López

3.- Gregorio Bartoll Nebot

Equips

1.- Team Manrubia Luna Abrasiv

2.- Monpedal-Mobikorea

3.- Ciclesxtrem Vall d’Alba

Baños ha assenyalat que “a través d'aquest marató i la resta d'esdeveniments esportius que organitzem des de la Diputació de Castelló, perseguim continuar afermant la nostra província com a destinació turística esportiva i, per això, continuarem oferint un servei de qualitat i treballant perquè aquest tipus d'esdeveniments siguen compatibles amb el respecte a la muntanya i el seu ús”.